» 1/8 Ligi Europy - Bitwa o Anglię!
-
Plotki transferowe - lato 2026
-
Ta ostatnia niedziela. Tottenham - Everton.
-
Koniec jest bliski. Chelsea - Tottenham.
- zobacz więcej wiadomości
Poznaliśmy pary 1/8 finału Ligi Europy. Zdecydowanie najciekawszy dwumecz to pojedynek pomiędzy Tottenhamem i Borussią Dortmund!
Pierwszy mecz rozegrany zostanie na Signal Iduna Park 10 marca. Rewanż i zarazem decydujące spotkanie odbędzie się tydzień później na White Hart Lane.
Tottenham w 1/16 finału Ligi Europy pokonał w dwumeczu Fiorentinę 4:1. Wcześniej podopieczni Mauricio Pochettino wygrali grupę J z dorobkiem 13 punktów.
BVB z grupy C awansowało jedynie z drugiego miejsca. Niemców w tabeli wyprzedziło FK Krasnodar. W kolejnej rundzie Borussia dwukrotnie wygrała z FC Porto i awansowała do 1/8.
Większość bukmacherów i fanów piłki nożnej stawia jako faworyta BVB. Nie zapominajmy jednak, że Tottenham w obecnym sezonie niejednokrotnie sprawiał wielką niespodziankę. Wszystko wskazuje na to, że w następnym sezonie ekipa Spurs występować będzie w Lidze Mistrzów - rywale tacy jak Borussia będą na porządku dziennym, dlatego przed Tottenhamem wielki test.
Poniżej przedstawiamy wszystkie pary 1/8:
Szachtar Donieck - Anderlecht
FC Basel - Sevilla
Villarreal - Bayer Leverkusen
Athletic - Valencia
Liverpool - Manchester United
Sparta Praga - Lazio
Borussia Dortmund - Tottenham
Fenerbahce - Braga
Tylko zalogowani użytkownicy mogą pisać komentarze
Jeśli już jesteśmy w 1/8 to znaczy że gramy na poważnie w tę Ligę Europy. Moim zdaniem to super. Dobrze też że gramy najpierw na wyjeździe, trzeba tam ugrać coś i potem u siebie tylko przystemplować, jak z Fiorentiną
Damy radę!
(a w 1/4 Sparta Praga xDDDDDD)
Znowu mam rozkminę, czemu wg buków BVB jest faworytem, no ale ok. Dać radę z Reusem i Aubameyangiem i będzie dobrze ![]()
>>malko2311 napisał:
>>Xank<br />
: najsilniejszym Pączek już wypowiedział się że nie odpuści Ligi europy więc raczej poważnie traktuje te rozgrywki a po drugie jeżeli za rok mamy grać w LM to musimy być przygotowanie na dwa warianty i odpuszczanie sobie LE to głupota...
Dokładnie! Jest to najpoważniejszy sprawdzian przed LM w przyszłym roku. Do tego trzeba dodać, że pary 1/8 w LE są w tym roku wyjątkowo mocne, przynajmniej ja tak uważam. Tottenham musi grać o LE całym potencjałem! Jak klub ma się równać z najlepszymi to musi umieć grać na kilku frontach.
Xank
: najsilniejszym Pączek już wypowiedział się że nie odpuści Ligi europy więc raczej poważnie traktuje te rozgrywki a po drugie jeżeli za rok mamy grać w LM to musimy być przygotowanie na dwa warianty i odpuszczanie sobie LE to głupota...